Follow

Newsletter

About

The Billfold (billfold.pl) to nowoczesny portal finansowy dedykowany konsumentom oraz przedsiębiorcom, w którym publikujemy najważniejsze wiadomości finansowe mające wpływ na Twój domowy lub firmowy budżet. Zamieszczone na łamach naszego serwisu informacje pozbawione są politycznej propagandy oraz wpływu jakiegokolwiek podmiotu rynku finansowego.

Billfold to także szeroko rozbudowany poradnik finansowy adresowany zarówno do konsumentów (sekcja “personal”) oraz przedsiębiorców (sekcja “business”), w którym doświadczeni redaktorzy, dziennikarze oraz eksperci finansowi dzielą się wiedzą, która ma pomóc Ci podejmować najlepsze decyzje finansowe.

Prócz tego, w Billfold.pl znajdziesz także wiele niezależnych i obiektywnych recenzji produktów i usług firm z sektora finansowego w Polsce i na świecie. Recenzujemy konta bankowe, konta oszczędnościowe, karty kredytowe, kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe i inne. Nasze recenzje dotyczą także usług oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe.

Niezależność

Billfold.pl nie jest powiązany z żadną instytucją finansową, bankiem, pożyczkodawcą czy innym podmiotem, którego usługi mielibyśmy promować. Bezpłatne porady finansowe mają na celu zwiększenie Twojej świadomości oraz pomóc w doborze najlepszych usług czy rozwiązań oferowanych przez sektor finansowy w Polsce i na świecie.

W Billfold.pl znajdziesz niezależne i zawsze obiektywne recenzje produktów i usług bankowych oraz oferowanych przez instytucje finansowe rozwiązań kierowanych do konsumentów i przedsiębiorców. Na stronach The Billfold możesz liczyć na całkowitą niezależność i rzetelność informacji, które weryfikowane są przez zespół doświadczonych ekspertów. Nasze darmowe porady finansowe nie mogą być jednak uznawane za formę doradztwa finansowego czy kredytowego. Billfold nie świadczy i nigdy nie będzie świadczył takich usług. Nie sprzedajemy i nigdy nie będziemy sprzedawać także żadnych produktów finansowych. I choć nasze treści skupiają się na tematyce finansowej, jesteśmy przede wszystkim portalem informacyjnym, nie sprzedawcą usług finansowych.

Jak zarabiamy?

Niektóre linki zamieszczone w artykułach, wiadomościach, poradach oraz recenzjach mogą prowadzić do stron firm z nami współpracujących, za co możemy otrzymać wynagrodzenie. Gramy fair i nigdy nie ukrywamy informacji o reklamodawcach, a jeśli na stronach Billfold pojawi się artykuł sponsorowany, dowiesz się o tym jeszcze przed jego przeczytaniem – informacja ta będzie zawarta przed pierwszym akapitem.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące The Billfold. Pamiętaj, że jeśli chcesz poznać nas bliżej, masz dodatkowe pytanie, sugestię lub chcesz się z nami po prostu skontaktować, możesz to zrobić tutaj.

Czym jest Billfold?

Billfold to niezależny portal finansowy, w którym znajdziesz najnowsze wiadomości mające wpływ na Twój domowy budżet. Prócz tego, The Billfold to także, a może i przede wszystkim, praktyczny poradnik finansowy, w którym nasi doświadczeni redaktorzy pomagają Ci podejmować najlepsze decyzje finansowe.

Czy Billfold jest płatny?

Większość zamieszczonych na naszych stronach informacji, porad finansowych i wiadomości jest dostępna dla każdego. Niektóre materiały, zwłaszcza te dotyczące inwestycji, mogą być jednak niedostępne dla wszystkich.

Jak zarabiacie pieniądze?

Niektóre linki zamieszczone w naszych poradach finansowych, recenzjach produktów i usług bankowych czy wiadomościach zawierają linki do stron naszych partnerów (tzw. linki afiliacyjne). Po ich kliknięciu przez Ciebie możemy otrzymać prowizję za polecenie. Pamiętaj jednak, że w żaden sposób nie wpływa to na naszą niezależność i obiektywizm! Prócz tego, na łamach naszego serwisu mogą pojawiać się reklamy display oraz mocno oznaczone treści sponsorowane.

Czy świadczycie indywidualne porady finansowe?

Nie, nie udzielamy indywidualnych porad finansowych. Billfold.pl to nowoczesny i w pełni obiektywny poradnik finansowy, stworzony po to, by pomóc Ci podejmować najlepsze decyzje finansowe. Mimo że dokładamy starań, by nasze artykuły były możliwie najlepiej sprawdzone, każdą ważniejszą decyzję finansową polecamy skonsultować z certyfikowanym doradcą inwestycyjnym lub niezależnym doradcą finansowym. Nasi redaktorzy, dziennikarze i copywriterzy to osoby z bogatym doświadczeniem w finansach, jednak prezentowane przez nas poglądy, opinie czy porady nie mogą być traktowane jako doradztwo finansowe, a tym bardziej jako doradztwo inwestycyjne. Billfold.pl nie jest doradcą finansowym i nie może być tak traktowany.

Czy Billfold to pośrednik kredytowy?

Portal finansowy Billfold nie jest pośrednikiem kredytowym ani doradcą finansowym. I choć przedstawiamy na łamach naszego serwisu oferty instytucji finansowych, wybór odpowiedniego produktu czy usługi zawsze należy do Ciebie. Nasze opinie o bankach, firmach pożyczkowych czy oferowanych przez nie produktach to subiektywne opinie niezależnych redaktorów, na które nie mają wpływu żadni reklamodawcy.

Czy jesteście powiązani z instytucjami finansowymi?

Nie! Portal finansowy Billfold.pl nie jest, nigdy nie był i nigdy nie będzie powiązany z żadną instytucją finansową, bankiem, pożyczkodawcą czy fintechem oferującym rozwiązania finansowe dla konsumentów. Nie reprezentujemy także interesów żadnego podmiotu czy to z branży finansowej, czy deweloperskiej. Portal The Billfold należy do rodzimej spółki, za którą stoją obywatele Polski niepowiązani z sektorem finansowym.

Porady, informacje, artykuły, wiadomości, recenzje oraz inne treści publikowane na stronach portalu Billfold.pl nie mogą być rozumiane jako doradztwo kredytowe w myśl Ustawy o kredycie konsumenckim, oraz Ustawy o kredycie hipotecznym. Billfold.pl nie świadczy usług doradztwa kredytowego ani doradztwa inwestycyjnego. Serwis nie jest także pośrednikiem kredytowym oraz nie świadczy usług objętych pośrednictwem kredytowym.