Follow

Newsletter

Język angielski w biznesie – czy jest potrzebny?

W obecnych czasach język angielski jest nieodłącznym narzędziem komunikacji w wielu dziedzinach życia. Daje wiele możliwości – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Czy warto więc zainwestować czas w naukę języka angielskiego dla biznesu?

Dlaczego angielski jest ważny?

Język angielski to język, który daje wiele możliwości. Obecnie ponad miliard ludzi na całym świecie mówi płynnie w tym języku. Jest on oficjalnym językiem w 55 krajach na wszystkich kontynentach. Otwiera to szereg nowych możliwości jeśli chodzi o kontakty biznesowe, a także możliwości zatrudnienia w innych państwach.

Płynna znajomość języka angielskiego jest bardzo dużym atutem w CV każdego Polaka. Taka umiejętność otwiera możliwości prowadzenia międzynarodowych interesów, wyjeżdżania na delegacje do innych państw, załatwiania firmowych spraw za granicą. Znając angielski, można więc liczyć na dużo wyższe stanowiska.

Jeżeli planujesz karierę w takich branżach jak finanse, IT czy marketing to dobra znajomość języka angielskiego będzie koniecznością. W wielu firmach zajmujących się właśnie tymi dziedzinami biegła znajomość języka angielskiego jest obecnie jednym z wymagań. Jeszcze większym atutem będzie znajomość języka angielskiego biznesowego.

Jak uczyć się języka angielskiego?

Naukę języka angielskiego warto rozpocząć możliwie jak najwcześniej. Bardzo ważne jest to, aby już na samym początku poznać podstawowe zasady gramatyki. Wiele z nich jest dla nas Polaków dość skomplikowanych – na przykład rzeczowniki policzalne i niepoliczalne w angielskim. Zapoznanie się z podstawowymi zasadami ułatwi dalsze poznawanie języka w sposób logiczny.

Na pewno trzeba także osłuchać się z językiem i jego wymową. W dzisiejszych czasach to duże ułatwienie – można w internecie słuchać muzyki oraz podcastów w danym języku, a na platformach streamingowych oglądać filmy oraz seriale. To też oswoi Cię z różnymi akcentami języka angielskiego, które możesz spotkać na całym świecie.

Dzięki lekturze najróżniejszych tematycznych artykułów po angielsku można nauczyć się nowych, nieznanych słówek. W dobie internetu to nic trudnego, aby znaleźć portale informacyjne oraz plotkarskie, grupy tematyczne na portalach społecznościowych, a nawet znane książki i gazety w danym języku.

Kursy Business English

Jeżeli umiesz już płynnie porozumieć się w języku angielskim to czas postawić na angielski biznesowy. W wielu branżach znajomość angielskiego słownictwa biznesowego jest nieodłącznym elementem codziennej pracy. Takie zwroty mogą być przydatne między innymi w korespondencji e-mail, a także w kontaktach telefonicznych. Warto więc opanować język biznesowy w mowie oraz w piśmie.

Możliwości nauki języka biznesowego jest dużo. Istnieją specjalistyczne podręczniki do samodzielnej nauki angielskiego biznesowego. Ciekawą opcją są także kursy angielskiego biznesowego – dostępne online oraz stacjonarnie. Takie kursy można odbywać w grupach lub indywidualnie z lektorem. W trakcie konwersacji na zajęciach z native speakerem można przetestować praktyczną znajomość danego języka.

Total
0
Shares
Total
0
Share