Follow

Newsletter

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – opinie ekspertów

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. - opinie ekspertów

Konto Przekorzystne to flagowy produkt Banku Pekao S.A. i to właśnie z nim związana jest najnowsza promocja, która na pierwszy rzut oka prezentuje się naprawdę obiecująco – najbardziej uwagę przyciąga możliwy do uzyskania bonus, który maksymalnie wynosi dokładnie 200 złotych, jednakże to nie wszystko co przygotował popularny bank z żubrem. Oferta ta obejmuje także bardzo atrakcyjne Konto Oszczędnościowe, które możemy połączyć ze wcześniej wspomnianym Kontem Przekorzystnym. Jednakże sprawdźmy jak dokładnie wygląda ta promocja i czy rzeczywiście warto wybrać właśnie ten rachunek!

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. - opinie ekspertów

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – warunki promocji

Jeszcze przed tym jak dokładnie przedstawimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać maksymalny możliwy bonus związany z założeniem Konta Przekorzystnego w Banku Peako S.A., warto wspomnieć, jak tak właściwie wygląda ta promocja. Mianowicie, maksymalny bonus wynosi dokładnie 200 złotych, jednakże nie jest to oczywiście jednorazowa wypłata, jest ona podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to 50 złotych, a druga 150 złotych, warunki otrzymania obydwu z nich są różne, dlatego też przekonajmy się jak one wyglądają.

Aby uzyskać pierwszy bonus w wysokości 50 złotych, musisz jedynie:

 • Założyć Konto Przekorzystne online z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 oraz aplikacją mobilną PeoPay.

To naprawdę jedyny istotny warunek, który musisz spełnić, aby móc skorzystać z opisywanej przez nas promocji. Jednakże warto dodać, że skorzystanie z tej oferty jest możliwe do 3.04.2024 roku, natomiast jest to jeszcze dosyć długi okres czasu. Skoro już wiemy jak zdobyć pierwszą część bonusu, przekonajmy się jak zdobyć kolejne 150 złotych.

Aby uzyskać drugi bonus w wysokości 150 złotych, musisz:

 • Założyć Konto Przekorzystne we wspomniany wcześniej sposób (warunki uzyskania pierwszego bonusu);
 • Korzystać z Konta Przekorzystnego przez następne 3 miesiące nie wliczając w to miesiąca, w którym to przystąpiłeś do promocji;
 • W każdym z tych 3 miesięcy wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych otrzymaną kartą debetową.

To wszystkie warunki, które trzeba spełnić, aby łącznie otrzymać 200 złotych bonusu, jednakże należy pamiętać, że promocją nie są objęte transakcje bezgotówkowe.

Polecamy również: Ranking kont bankowych styczeń 2024

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – kto może skorzystać z promocji?

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. - opinie ekspertów

Z promocji może skorzystać osoba z polskim obywatelstwem, numerem PESEL i dowodem osobistym, która:

 • Jest pełnoletnia i ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • Nie jest pracownikiem Banku Pekao S.A.;
 • Przez ostatnie 2 i pół roku (od 01.08.2021 r.), nawet przez jeden dzień nie była posiadaczem, ani współwłaścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku Pekao S.A.;
 • Na dzień przystąpienia do promocji nie posiada żadnego produktu kredytowego w Banku Pekao S.A.

Oczywiście oprócz tego warto także pamiętać o tym, że aby móc wziąć udział w promocji związanej z Kontem Przekorzystnym oferowanej przez Bank Pekao S.A., należy wyrazić zgodę na przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przede wszystkim zaakceptować regulamin promocji. Warto wspomnieć też, że opisywana przez nas promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez Bank Pekao S.A.

Sprawdź: czym jest KSeF?

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – Konto Oszczędnościowe

Oprócz opisanej przez nas możliwej do uzyskania premii Konto Przekorzystne oferowane przez Bank Pekao S.A. związane jest także z naprawdę interesującą promocją dotyczącą Konta Oszczędnościowego, które można założyć razem z opisywanym przez nas rachunkiem.

Mianowicie, nowi klienci, zakładając Konto Przekorzystne razem z Kontem Oszczędnościowym w Banku Pekao S.A. w prosty sposób mogą uzyskać promocyjne oprocentowanie swoich oszczędności, które może wynosić nawet 7% w skali roku. Jednakże, aby skorzystać z tej promocji należy spełnić określone warunki.

Aby uzyskać promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, musisz:

 • Być nowym klientem Banku Pekao S.A., czyli osobą, która, nawet przez jeden dzień, nie posiadała żadnego rachunku w Banku Pekao S.A. od 01.08.2021 roku;
 • Posiadać zawartą z Bankiem Pekao S.A. nową umowę o Konto Przekorzystne oraz zawrzeć z bankiem pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe.

Wymienione wyżej warunki są raczej przejrzyste i proste do spełnienia, jednakże w kontekście Konta Oszczędnościowego warto wspomnieć, że jego promocyjne oprocentowanie w wysokości 7% w skali roku może obowiązywać maksymalnie przez 5 miesięcy (152 dni) od zawarcia umowy oraz mogą być nim objęte środki do 100 000 złotych.

Warto wiedzieć: praca komornika sądowego

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – to jest za darmo

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. - opinie ekspertów

Niezależnie od tego, czy spełnisz warunki promocji, możesz liczyć na darmowe:

 • Otwarcie i prowadzenie konta;
 • Obsługiwanie złotej karty (w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym min. 1000 złotych przelewem z zewnątrz i min. 5 płatności tą kartą do konta w ciągu miesiąca);
 • Przewalutowanie przy płatności kartą;
 • Wypłaty z bankomatów w całej Polsce i za granicą;
 • Przelewy w aplikacji PeoPay.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – aplikacja PeoPay

Opisując Konto Przekorzystne oferowane w promocji przez Banku Pekao S.A., warto zwrócić uwagę również na aplikację mobilną PeoPay. Jest ona specjalnie dedykowana wszystkim posiadaczom rachunków we wspomnianym przez nas banku oraz jest dostępna bezpłatnie na wszystkie smartfony.

Oto najważniejsze udogodnienia, które oferuje aplikacja mobilna PeoPay:

 • Wygodne wymienianie walut za pomocą Kantoru Pekao24;
 • Łatwe i szybkie płatności blikiem, za równo fizycznie w sklepie, jak i online w sklepach internetowych;
 • Automatyczne opłaty za przejazdy autostradą, za pomocą widżetu Autopay;
 • Możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w większości największych, polskich miast;
 • Wygodna i przede wszystkim bezpieczna mobilna autoryzacja operacji.

A także wiele innych, bardzo korzystnych oraz prostych w użyciu widżetów, które sprawią, że Twoja bankowości będzie przyjemniejsza.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. – wady i zalety

Podsumowując, sprawdźmy jak dokładnie prezentują się wady i zalety Konta Przekorzystnego oferowanego przez Bank Pekao S.A.

Zalety

 • Urozmaicone dodatki objęte promocją – oprócz bonusu, który jest prawie zawsze oferowany przez każdy bank, Bank Pekao S.A. w ramach promocji oferuje także korzystne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym, dołączonym do Konta Przekorzystnego;
 • Wysokie oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, dołączonego do Konta Przekorzystnego, które przez pierwsze 5 miesięcy (152 dni) wynosi aż 7% w skali roku;
 • Całkowicie darmowe prowadzenie konta, obsługiwanie złotej karty, przewalutowanie przy płatności kartą, wypłaty z bankomatów w całej Polsce i za granicą oraz przelewy w aplikacji PeoPay;
 • Darmowa i przede wszystkim prosta w obsłudze, dedykowana aplikacja mobilna PoePay, która zdecydowanie ułatwia prowadzenie i zarządzanie swoimi finansami.

Wady

 • Stosunkowo niski, maksymalny bonus łącznie wynoszący 200 złotych (niski szczególnie w porównaniu z promocjami oferowanymi przez inne, konkurencyjne banki);
 • Podzielenie maksymalnego bonusu na dwie części (50 złotych + 150 złotych), aby uzyskać obydwie części bonusu należy spełnić różne warunki;
 • Dosyć krótki czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania Konta Oszczędnościowego (7% w skali roku, jedynie przez 5 pierwszych miesięcy, czyli 152 dni).
Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share