Follow

Newsletter

Potężne i niezawodne akumulatory do melexa: wybierz 240Ah!

Potężne i niezawodne akumulatory do melexa

Słynny Melex to jeden z najpopularniejszych typów wózka golfowego. Aby skutecznie pełnił swoje zadanie, powinien mieć dobry napęd, czyli odpowiedniej jakości akumulator trakcyjny.

Akumulator trakcyjny – co napędza?

Akumulator trakcyjny, inaczej zwany baterią trakcyjną, służy do napędzania silników elektrycznych w takich pojazdach, jak: wózki golfowe typu “melex”, maszyny czyszczące, podnośniki i zwyżki, wózki inwalidzkie, a nawet łodzie. Stosowane w wózkach golfowych i im podobnych pojazdach elektrycznych akumulatory “Melex” powinny odznaczać się wysoką pojemnością, najlepiej od 240 Ah w górę.

Konstrukcja akumulatora trakcyjnego do wózka golfowego

Akumulator trakcyjny Melex – więcej informacji na jego temat znaleźć można tutaj: https://linkzpu.pl/produkt/akumulatory-trakcyjne-melex/ – zbudowany został z – w zależności od modelu – trzech, czterech lub sześciu ogniw akumulatorowych. Umieszczone są one we wspólnym naczyniu polipropylenowym, czyli monobloku. Z kolei zestawy płyt dodatnich pancernych wykonane zgodnie z technologią napełniania „na mokro”, a także płyt ujemnych kratkowych, oddzielone są od siebie separatorami polipropylenowymi. Tak przygotowane zestawy umieszczone zostają w monoblokach oraz zgrzewane termicznie z monowieczkiem. Zabezpiecza je to przed wydostaniem się elektrolitu na zewnątrz ogniwa, podnosząc poziom bezawaryjności baterii i bezpieczeństwa pracy. Każda z cel akumulatora wyposażona jest też w korek wentylacyjny z uchylnym wieczkiem, który ułatwiaj obsługę baterii podczas eksploatacji. Połączenia międzyogniwowe wykonane są w sposób termiczny.

Wyprodukowane w oparciu o tę technologię akumulatory trakcyjne Melex odznaczają się wytrzymałością i niezawodnością w eksploatacji. Okres ich bezawaryjnej pracy sięgać może nawet pięciu do sześciu lat.

Dobry akumulator Melex – cechy

Jak wspomniano wyżej, akumulatory trakcyjne mogą być stosowane do napędzania różnego rodzaju pojazdów, od wózków inwalidzkich po łodzie. Poszukując baterii do wózka golfowego typu Melex, skupić się warto na modelach o wyższej pojemności. Inną ważną cechą powinna być łatwość obsługi akumulatora, jego odporność na uszkodzenia mechaniczne i bezpieczeństwo pracy. Tu trzeba zwrócić uwagę, czy konkretny model posiada certyfikaty jakości ISO 9001 i ISO 14001. Rzecz jasna, najlepiej jest stawiać na akumulatory przyjazne środowisku, czyli nadające się do pełnego recyklingu. Jeśli jeszcze wybierzemy model trwały, mogący bezawaryjnie pracować nawet do sześciu lat, możemy cieszyć się komfortem i spokojem używania Melexa.

Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share