Follow

Newsletter

Ranking kart kredytowych – 5 propozycji redakcji.

ranking kart kredytowych billfold

Otwierając drzwi do łatwego finansowania pilnych wydatków, karty kredytowe stały się nieodłącznym narzędziem codziennego życia. Na przestrzeni ostatnich lat zyskiwały coraz większą popularność, głównie ze względu na zapewnianą przez nie wygodę, elastyczność, a także dostęp do atrakcyjnych ofert i dodatkowych korzyści. Jednak w gąszczu licznych propozycji i promocji wybór odpowiedniej, może wydawać się zadaniem trudnym i skomplikowanym. Właśnie z tego powodu, przygotowaliśmy nasz autorski ranking kart kredytowych, który pomoże Ci znalezieniu rozwiązania (prawie) idealnego.

Jak stworzyliśmy nasz ranking kart kredytowych?

Tworząc nasz ranking kart kredytowych, uwzględniliśmy szereg kryteriów, takich jak oprocentowanie, opłaty, programy lojalnościowe, limity kredytowe, bonusy powitalne oraz dodatkowe korzyści wynikające ze specjalnych ofert. Dostępnych jest wiele opcji, a każda z nich odpowiada na potrzeby odrębnych grup odbiorców. Niezależnie od tego czy szukasz karty, która oferuje zwroty gotówki za codzienne zakupy, takiej posiadającej liczne oferty, zniżki oraz partnerów lojalnościowych, czy takiej, która okaże się przydatna przy częstym podróżowaniu za granicę – nasz ranking kart kredytowych pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem, które pozwoli Ci podjąć dobrze przemyślaną decyzję, gwarantującą komfort, korzyści, świadomość i bezpieczeństwo w korzystaniu z karty kredytowej.

1. Citi Simplicity (Citi Handlowy)

ranking kart kredytowych citi simplicity
Ranking kart kredytowych – #1 City simplicity

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kart kredytowych zajmuje karta Simplicity oferowana przez bank Citi Handlowy. Aby otrzymać kartę, należy spełnić kilka koniecznych warunków. Pierwszym z nich jest posiadanie dobrej historii w BIK-u. Ważne jest również posiadanie zdolności kredytowej, zależnej od następujących czynników:

 • Miesięczny dochód osoby aplikującej musi wynosić minimum 1200 zł netto miesięcznego dochodu lub 2500 zł, jeśli jest ona przedsiębiorą;
 • Wymagany jest przynajmniej 3 – miesięczny staż w obecnym miejscu pracy lub minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej;
 • Należy mieć ukończone 18 lat.

Nie ma żadnej opłaty za wydanie karty, a płatność miesięczna zależna jest od kwoty wykonywanych w danym okresie transakcji bezgotówkowych. Jeśli próg 1000 zł nie zostanie przekroczony, opłata ta będzie wynosiła 12 zł/mies. RRSO poza okresem bezodsetkowym, który ma 56 dni jest równe 26,35%. Oczywiście terminowa spłata należności wiąże się z brakiem jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Kata Simplicity oferuje również dodatkowe korzyści, dzięki różnego rodzaju zniżkom. Program Citi Specials daje możliwość korzystania z rabatów u około 300 partnerów – w tym sklepach odzieżowych, kinach oraz księgarniach, a także zniżki w ponad 100 restauracjach w Polsce. Innym ciekawym dodatkiem jest szansa na zbieranie punktów w Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile” oraz późniejsza możliwość wymiany ich na różnego rodzaju nagrody.

Karta ta cieszy się tak dużą popularnością głównie ze względu na możliwość pozyskania jej przez osoby z dość niskim dochodem oraz na oferowane dodatkowe korzyści u licznych partnerów lojalnościowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie jest to najlepszy wybór dla osób podróżujących za granicę z uwagi na wysokie oprocentowanie przewalutowania.

2. Visa TurboKARTA (Santander Consumer Bank)

ranking kart kredytowych Billfold
Ranking kart kredytowych – #2 Santander TurboKarta

W Santander Consumer Banku dostępna jest Visa TurboKARTA, która swoja pozycję w naszym rankingu kart kredytowych zawdzięcza szeregiem wyjątkowych korzyści płynących z jej użytkowania. Możemy wyróżnić między innymi:

 • Pakiet car assistance – bezpłatny pakiet usług działający w Polsce i za granicą. Oferuje pomoc przy awarii samochodu, jego kradzieży, braku paliwa czy w razie wypadku. Jeśli istnieje taka potrzeba Centrum Alarmowe oferuje pomoc związaną ze znalezieniem samochodu zastępczego oraz noclegu. Istnieje również możliwość skorzystania z całodobowego Serwisu Informacyjnego, który podzieli się wszelkimi ważnymi informacjami związanymi z pogodą, warunkami na drodze lub postępowaniem w razie stłuczki.  
 • Program „Zakupy z premią” – do 360 zł rocznie za wybrane transakcje bezgotówkowe. Do tej usługi wliczają się takie płatności jak opłaty za paliwo oraz zakupy na stacjach paliw (1% zwrotu),  płatności w restauracjach, kawiarniach, pubach i fast foodach (3% zwrotu) oraz wizyty na samodzielnych myjniach samochodowych (5% zwrotu). W każdym miesiącu istnieje możliwość otrzymania zwrotu o maksymalnej wartości 30 zł.
 • Ratalne spłaty wykorzystanego limitu.
 • Voucher do Biedronki o wysokości 300 zł.

Poza wyżej wymienionymi benefitami, Visa TurboKARTA charakteryzuje się również brakiem opłaty za założenie karty oraz – przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych o wartości min. 1000 zł – brakiem opłat za prowadzenie konta. Nie spełniając określonego limitu koszt miesięczny to 6,90 zł. Okres bezodsetkowy ma 54 dni, a oprocentowanie po jego przekroczeniu to 23,69%.

Czytaj również: W tych bankach założysz darmowe konto firmowe.

3. Karta kredytowa Pekao z Żubrem (Bank Pekao S.A.)

Ranking kart kredytowych billfold Pekao
Ranking kart kredytowych – #3 Pekao z Żubrem

Tworząc nasz ranking kart kredytowych trzecie miejsce przypadło Karcie kredytowej Pekao z Żubrem w pakiecie platynowym dostępnej w Banku Pekao S.A. Będzie ona bardzo przydatna dla miłośników podróży, głównie ze względu na to, że gwarantuje posiadaczowi oraz współuczestnikowi podróży ubezpieczenie (do 200 000 zł). Poza tym możemy również odnaleźć w ofercie bezpłatne saloniki lotniskowe z Flight Delay Pass oraz zwrot opłat za autostradę w wysokości 5% (do 240 zł rocznie).

Opłata miesięczna za korzystanie z karty może wynieść 39 zł w sytuacji, gdy posiadacz nie przekroczy kwoty 3000 zł przy wykonywaniu transakcji bezgotówkowych. Okres bezodsetkowy wynosi 59 dni, a RRSO 19,86%.

Wśród dodatkowych korzyści wynikających z posiadania karty, warto wspomnieć również o:

 • Ubezpieczeniu zakupów i transakcji internetowych (do 6000 zł);
 • Zwrocie do 2% za zakupy w internecie;
 • Możliwości rozłożenie zadłużenia na raty;
 • Zdobyciu punktów o wartości do 800 zł w Mastercard® Bezcenne® Chwile.

Karta ta występuje również w dwóch innych pakietach: standard oraz złotym.

4. Karta kredytowa Visa Platinum (Bank BNP Paribas)

ranking kart kredytowych BNP
Ranking kart kredytowych – #4 BNP Paribas

Na 4 miejscu naszego rankingu plasuje się karta kredytowa Visa Platinum, którą oferuje Bank BNP Paribas. W przeciwieństwie do pozostałych propozycji, wyróżnia się ona brakiem opłat za kartę przez pierwszy rok jej użytkowania. Po tym czasie będzie wynosiła ona 400 zł rocznie, jednak – podobnie do poprzednich propozycji – nie zostanie ona pobrana, jeśli łączna suma transakcji w tym okresie wyniesie minimum 36 000 zł (3000 zł miesięcznie).

Jest to również doskonała opcja dla osób, które często podróżują. Można płacić nią na całym świecie bez jakiejkolwiek prowizji za przewalutowanie. Dodatkowo zapewnia darmowe ubezpieczenie podczas podróży zagranicznych. Dzięki tej karcie możemy również korzystać z programu „Dragon Pass”, uprawniającego do korzystania ze specjalnych usług lotniskowych (saloniki lotniskowe oraz zniżki w sklepach i gastronomii).

Czas na spłatę wykorzystanych środków bez prowizji – wynoszącej 27,59% – to 56 dni. Istnieje również możliwość rozłożenia zadłużenia na wygodne i osiągalne raty.

Czytaj również: Lokata a konto oszczędnościowe.

5. Karta kredytowa Millennium Impresja (Banku Millennium)

Ranking kart kredytowych billfold Millenium
Ranking kart kredytowych – #5 Millenium

Nasz ranking kart kredytowych zamyka propozycja banku Millenium. Karta kredytowa Millenium Impresja szczyci się przede wszystkim jednym z najwyższych możliwych limitów wśród kart dostępnych na rynku (od 1000 do nawet 100 000 zł). Jej wydanie jest darmowe, a opłata za prowadzenie konta (w wysokości 7,99 zł/mies.) jest pobierana tylko wtedy, gdy nie wykona się przynajmniej 5 transakcji w miesiącu. Okres bezodsetkowy wynosi 51 dni, a oprocentowanie po tym okresie plasuje się na poziomie 25,52%. Istnieje również możliwość rozłożenia wykorzystanego limitu na raty w ramach programów „Wygodne Raty” oraz „Wygodne Raty 0%”.

Zdecydowaliśmy się na umieszczenie tej karty w naszym rankingu również z powodu wielu korzyści płynących z jej użytkowania. Jest to między innymi:

 • do 5% zwrotu za zakupy u 25 partnerów (maksymalnie 760 zł na rok).
 • Płatności walutowe do 1000 zł/mies. bez dodatkowej marży banku za przewalutowanie (po przekroczeniu limitu marża wynosi 2%).
 • 300 zł do Allegro – w każdym z kolejnych trzech miesięcy trzeba zapłacić kartą na kwotę min. 800 zł; jeśli ten warunek zostanie spełniony można otrzymać eKartę podarunkową goodie do wydania na Allegro.
 • Program Inspiracje – zniżki i rabaty u ponad 1000 partnerów, przy płatności kartą Millenium.

Podsumowanie

Karty kredytowe są niezwykle użytecznym narzędziem finansowym, oferującym wiele korzyści, ale jednocześnie wymagają odpowiedzialnego korzystania. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego produktu, warto dokładnie przeanalizować nasze potrzeby i możliwości finansowe. Mamy nadzieję, że nasz ranking kart kredytowych ułatwił Ci to zadanie.

Pamiętaj, że nieodpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej może doprowadzić do poważnych problemów finansowych i nadmiernego zadłużenia. Niniejszy ranking kart kredytowych powstał w celach informacyjnych, a redakcja nie bierze odpowiedzialności za nieodpowiedzialne decyzje czytelnika.

Total
0
Shares
Total
0
Share