Portal finansowy - wiadomości, porady, recenzje, oferty.
Follow
Newsletter

Nest Konto – recenzja flagowca Nest Banku

Recenzja Nest Konta pomoże Ci podjąć lepszą decyzję. A jeśli nie, to … nie.
nest konto opinie
Nest Konto to flagowy produkt Nest Banku kierowany do konsumentów. Sprawdź naszą opinię.

Nest Konto to flagowy produkt Nest Banku adresowany do konsumentów. Sprawdzamy, co oferuje Nest Konto, jakie są opłaty za prowadzenie rachunku, ile Nest Bank życzy sobie za kartę do konta oraz jakie funkcjonalności posiada aplikacja mobilna.

Nest Konto – rachunek adresowany do konsumentów

Mimo że Nest Bank jeszcze do niedawna kojarzony był przede wszystkim z produktami adresowanymi do przedsiębiorców, to instytucja dość rozlegle promuje swoją ofertę także wśród osób fizycznych. Jedynym z głównych, a zarazem najbardziej rozpoznawalnym produktów stał się klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), czyli tytułowe Nest Konto, które założymy bez wychodzenia z domu, np. za pomocą selfie.

Nest Bank przekonuje, że Nest Konto to rachunek bezpłatny, a nowych klientów kusi bezkosztową kartą do konta i darmowymi wypłatami z bankomatów sieci Euronet. Aby ściągnąć do siebie szerokie grono klientów (najchętniej tych z pełną sakiewką), instytucja dysponuje także obszerną ilością lokat zarówno krótko-, jak i długoterminowych, które możemy założyć bezpośrednio z poziomu aplikacji lub webowego serwisu transakcyjnego.

Konto osobiste Nest Bank online

Nest Konto – opłaty i prowizje

Standardem w rodzimej bankowości są już darmowe rachunki bankowe prowadzone na rzecz konsumentów, jednak wciąż spotkać możemy się z produktami, które darmowe są wyłącznie okresowo lub niezbędne jest spełnienie pewnych warunków. Może to być konieczność wykonania określonych ilości transakcji lub określona suma wpływów na konto.

W Nest Banku zero ma być zerem bezwarunkowym i wiesz co? Faktycznie jest. Za Nest Konto nie zapłacisz nawet złotówki bez względu na to, czy coś na nie wpływa, czy też założyłeś, bo miałeś “wizję”. Nie ma też żadnych ograniczeń czasowych, a to oznacza, że zero zawsze pozostanie zerem, chyba że w międzyczasie bank zmieni warunki świadczenia usług, o czym będzie Cię musiał poinformować, a Ty umowę możesz zwyczajnie wypowiedzieć.

Opłata na startBRAK
Opłata miesięcznaBRAK
W przypadku Nest Konta Nest Bank nie pobierze od nas żadnych opłat miesięcznych.

Karta do Nest Konta

W ramach Nest Konta bank oferuje także bezpłatną kartę debetową Visa, za której wydanie nie zapłacisz nawet złotówki. Zapomnij także o miesięcznej opłacie za kartę, bo jej po prostu nie ma. Nie ma też żadnych warunków, które trzeba spełnić, aby karta do Nest Konta była darmowa, jak ma to w zwyczaju robić np. Santander.

nest konto
Za kartę debetową do Nest Konta nie zapłacisz ani złotówki. Foto: Nest Bank.

Prócz bezpłatnej karty fizycznej Nest Bank w ramach Nest Konta oferuje także możliwość wyrobienia karty wirtualnej, którą z powodzeniem podłączysz do Google Pay. Za wydanie karty wirtualnej ani za jej użytkowanie także nie zapłacisz ani złotówki.

Nest Konto – darmowe bankomaty

Kartą przypisaną do Nest Konta bezpłatnie wypłacisz gotówkę ze wszystkich bankomatów sieci Euronet, co – zaraz po braku kosztów za korzystanie z karty – jest jednym z największych plusów oferty Nest Banku. Sieć Euronet, na dzień publikacji recenzji, liczy bowiem blisko 7 tysięcy bankomatów, a więc bez problemu będziesz miał możliwość wypłaty gotówki w dowolnym momencie.

Co istotne, Nest Bank nie utrudnia nam bezproblemowej wypłaty ani małych, ani dużych kwot, co oznacza, że z bankomatu pociągniesz zarówno 50 zł, jak i kilka tysięcy, a żadna z tych operacji nie będzie obarczona dodatkowymi kosztami.

WAŻNE! Wypłata gotówki z Nest Konta przy użyciu innego bankomatu niż Euronet będzie kosztować Cię dokładnie 6 PLN-ów. Bezapelacyjnie nie warto tracić złotówek i lepiej podreptać do najbliższego “niebieskiego ATM’a”.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Nest Banku jest lekka, szybka, dość intuicyjna i schludna, ale pozbawiona funkcji, które otrzymamy w apkach innych firm z sektora finansowego. Wykonasz z niej przelew, sprawdzisz stan konta czy historię operacji. Możesz zapłacić BLIK-iem, zamówić kartę wirtualną i sprawdzić aktualne kursy walut, to w zasadzie tyle. Mniej niż w PKO i mBank, więcej niż w Citi Handlowym.

Mnie w apce Nest Banku zdecydowanie najbardziej brakuje możliwości dodania komentarza do danej transakcji oraz opcji powiązania rachunku z innego banku w ramach otwartej bankowości.

Obsługa Klienta Nest Banku

Obsługa klienta w Nest Bank, konkretnie w przypadku Nest Konta, sprowadza się do trzech możliwości: połączenia telefonicznego, zgłoszenia w ramach aplikacji, placówki banku. I choć każda z moich dyspozycji została obsłużona w sposób profesjonalny, to czat online byłby zdecydowanie pomocny. Jakość obsługi klienta na dużym plusie.

Nest Konto opinie klientów

Opnie klientów Nest Banku o popularnym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym – Nest Koncie – w większości przypadków są pozytywne. Za plusy najczęściej wskazywana jest bezwarunkowość braku opłat czy możliwość bezpłatnej wypłaty środków z bankomatów sieci Euronet. Za duży atut wskazywana jest także karta wirtualna, którą możemy dodać do portfela Google czy Apple Pay.

Wśród negatywnych opinii Nest Konta znaleźć można m.in. te dotyczące płatności za kolejną kartę debetową, braku placówek czy sposobu wnioskowania o kredyt, co realnie nie dotyczy samego Nest Konta.

Nest Konto opinia Billfold

Nest Konto to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, idealny do przyjmowania płatności, ich zlecania oraz dokonywania płatności kartą (także wirtualną). Bez problemu wykonasz płatność za pomocą BLIK oraz doładujesz telefon. Za prowadzenie rachunku nie zapłacisz nawet złotówki, podobnie jak za korzystanie z karty, za co ogromny plus dla Nest Banku. Dużym atutem jest także bezprowizyjna wypłata gotówki z bankomatów sieci Eurinet. Aplikacja Nest Banku jest prosta, ale zarazem niezwykle czytelna, co sprawia, że poradzą sobie z nią także osoby starsze.

Nest Konto ocena

Nest Konto
9 10 0 1
Nest Konto to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, idealny do przyjmowania płatności, ich zlecania oraz dokonywania płatności kartą (także wirtualną). Bez problemu wykonasz płatność za pomocą BLIK oraz doładujesz telefon. Za prowadzenie rachunku nie zapłacisz nawet złotówki, podobnie jak za korzystanie z karty, za co ogromny plus dla Nest Banku. Dużym atutem jest także bezprowizyjna wypłata gotówki z bankomatów sieci Eurinet. Aplikacja Nest Banku jest prosta, ale zarazem niezwykle czytelna, co sprawia, że poradzą sobie z nią także osoby starsze.
9/10
Total Score
 • Opłata za prowadzenie
  10/10
  Miesięczna opłata za prowadzenie Nest Konta wynosi okrągłe zero.
 • Opłata za kartę
  10/10
  W ramach Nest Konta karta debetowa nie kosztuje nas ani złotówki.
 • Bankomaty
  9/10
  W ramach Nest Konta otrzymujemy darmowe wypłaty gotówki w bankomatach sieci Euronet.
 • Aplikacja
  7/10
  Aplikacja Nest Banku jest szybka i bardzo czytelna, jednak pozbawiona wielu przydatnych funkcji.
 • Obsługa klienta
  7/10
  Obsługa klienta na zadowalającym poziomie, jednak brak czatu online obniża ogólną ocenę.

Plusy

 • Brak opłat za prowadzenie
 • Brak opłat za kartę
 • Darmowe wypłaty z bankomatów Euronet
 • Schludna aplikacja
 • Łatne płatności BLIK

Minusy

 • Mała ilość placówek
 • Brak czatu z obsługą klienta
 • Mało usług dodatkowych z poziomu aplikacji
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Total
0
Share