Follow

Newsletter

Nest Konto – recenzja flagowca Nest Banku. Najlepsze konto bankowe w 2023 roku?

Recenzja Nest Konta pomoże Ci podjąć lepszą decyzję. A jeśli nie, to … nie.
nest konto opinie
Nest Konto to flagowy produkt Nest Banku kierowany do konsumentów. Sprawdź naszą opinię.

Nest Konto to flagowy produkt Nest Banku adresowany do konsumentów. Sprawdzamy, co oferuje Nest Konto, jakie są opłaty za prowadzenie rachunku, ile Nest Bank życzy sobie za kartę do konta oraz jakie funkcjonalności posiada aplikacja mobilna. Jeśli w dobie inflacji szukasz sposobów na zaoszczędzenie na prowadzeniu rachunku, zdecydowanie warto przeczytać ten artykuł do końca.

Nest Konto – kluczowe fakty

Omówmy najważniejsze cechy Nest konta. W dalszej części artykułu przyjrzymy się im bardziej szczegółowo:

 • Opłata za prowadzenie konta wynosi 0 złotych i regulamin nie przewiduje wprowadzenia żadnych opłat po czasie;
 • Przelewy krajowe również nie wiążą się z żadną opłatą;
 • Wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet są całkowicie darmowe;
 • Przelewy i transakcje BLIK również są bezpłatne;
 • Konto założysz w ciągu 5 minut.

Nest Konto – rachunek adresowany do konsumentów

Mimo że Nest Bank jeszcze do niedawna kojarzony był przede wszystkim z produktami adresowanymi do przedsiębiorców, to instytucja dość rozlegle promuje swoją ofertę także wśród osób fizycznych. Jedynym z głównych, a zarazem najbardziej rozpoznawalnym produktów stał się klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), czyli tytułowe Nest Konto, które założymy bez wychodzenia z domu, np. za pomocą selfie.

Nest Bank przekonuje, że Nest Konto to rachunek bezpłatny, a nowych klientów kusi bezkosztową kartą do konta i darmowymi wypłatami z bankomatów sieci Euronet. Aby ściągnąć do siebie szerokie grono klientów (najchętniej tych z pełną sakiewką), instytucja dysponuje także obszerną ilością lokat zarówno krótko-, jak i długoterminowych, które możemy założyć bezpośrednio z poziomu aplikacji lub webowego serwisu transakcyjnego.

Na uwagę zasługuje całkiem korzystna lokata dla nowych klientów o stosunkowo wysokim oprocentowaniu. Wydaje się, że zakładając konto w Nest Banku, zabezpieczysz swoje oszczędności przed inflacją. Choć lokata ma stosunkowo krótki okres trwania (3 lub 6 miesięcy) i można na nią wpłacić maksymalnie 25 tysięcy złotych, jest to całkiem przyjemny dodatek.

Konto osobiste Nest Bank online

Nest Konto – opłaty i prowizje

Standardem w rodzimej bankowości są już darmowe rachunki bankowe prowadzone na rzecz konsumentów, jednak wciąż spotkać możemy się z produktami, które darmowe są wyłącznie okresowo lub niezbędne jest spełnienie pewnych warunków. Może to być konieczność wykonania określonych ilości transakcji lub określona suma wpływów na konto.

W Nest Banku zero ma być zerem bezwarunkowym i wiesz co? Faktycznie jest. Za Nest Konto nie zapłacisz nawet złotówki bez względu na to, czy coś na nie wpływa, czy też założyłeś, bo miałeś “wizję”. Nie ma też żadnych ograniczeń czasowych, a to oznacza, że zero zawsze pozostanie zerem, chyba że w międzyczasie bank zmieni warunki świadczenia usług, o czym będzie Cię musiał poinformować, a Ty umowę możesz zwyczajnie wypowiedzieć (bez żadnych kar).

Opłata na startBRAK
Opłata miesięcznaBRAK
Opłata za przelewy krajoweBRAK
Opłata za wypłaty i wpłaty BLIKIEMBRAK
Opłata za posiadanie karty debetowejBRAK
Opłata za przelewy europejskie SEPABRAK
W przypadku Nest Konta Nest Bank nie pobierze od nas żadnych opłat miesięcznych.

Karta do Nest Konta

W ramach Nest Konta bank oferuje także bezpłatną kartę debetową Visa, za której wydanie nie zapłacisz nawet złotówki. Zapomnij także o miesięcznej opłacie za kartę, bo jej po prostu nie ma. Nie ma też żadnych warunków, które trzeba spełnić, aby karta do Nest Konta była darmowa, jak ma to w zwyczaju robić np. Santander.

nest konto
Za kartę debetową do Nest Konta nie zapłacisz ani złotówki. Foto: Nest Bank.

Prócz bezpłatnej karty fizycznej Nest Bank w ramach Nest Konta oferuje także możliwość wyrobienia karty wirtualnej, którą z powodzeniem podłączysz do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i podobnych. Za wydanie karty wirtualnej ani za jej użytkowanie także nie zapłacisz ani złotówki.

Nest Konto – darmowe bankomaty

Kartą przypisaną do Nest Konta bezpłatnie wypłacisz gotówkę ze wszystkich bankomatów sieci Euronet, co – zaraz po braku kosztów za korzystanie z karty – jest jednym z największych plusów oferty Nest Banku. Sieć Euronet, na dzień publikacji recenzji, liczy bowiem ponad 7 tysięcy bankomatów, a więc bez problemu będziesz miał możliwość wypłaty gotówki w dowolnym momencie.

Co istotne, Nest Bank nie utrudnia nam bezproblemowej wypłaty ani małych, ani dużych kwot, co oznacza, że z bankomatu pociągniesz zarówno 50 zł, jak i kilka tysięcy, a żadna z tych operacji nie będzie obarczona dodatkowymi kosztami.

WAŻNE! Wypłata gotówki z Nest Konta przy użyciu innego bankomatu niż Euronet będzie kosztować Cię dokładnie 6 PLN-ów. Bezapelacyjnie nie warto tracić złotówek i lepiej podreptać do najbliższego “niebieskiego ATM’a”. Dokładnie taką samą opłatę poniesiesz przy wypłacie za granicą, choć w tym przypadku, możemy to potraktować jako zaletę. Nest Bank mógłby pobierać znacznie więcej, tak jak ma to w zwyczaju jego konkurencja.

Konto osobiste Nest Bank online

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Nest Banku jest lekka, szybka, dość intuicyjna i schludna, ale pozbawiona funkcji, które otrzymamy w apkach innych firm z sektora finansowego. Wykonasz z niej przelew, sprawdzisz stan konta czy historię operacji. Możesz zapłacić BLIK-iem, zamówić kartę wirtualną i sprawdzić aktualne kursy walut, to w zasadzie tyle. Mniej niż w PKO i mBank, więcej niż w Citi Handlowym.

Mnie w apce Nest Banku zdecydowanie najbardziej brakuje możliwości dodania komentarza do danej transakcji oraz opcji powiązania rachunku z innego banku w ramach otwartej bankowości. Jeśli lubisz kontrolować swoje wydatki, możesz wspomagać się aplikacjami do oszczędzania, jednak warto zdawać sobie sprawę z tej lekkiej niedogodności.

Obsługa Klienta Nest Banku

Obsługa klienta w Nest Bank, konkretnie w przypadku Nest Konta, sprowadza się do trzech możliwości: połączenia telefonicznego, zgłoszenia w ramach aplikacji, placówki banku. I choć każda z moich dyspozycji została obsłużona w sposób profesjonalny, to czat online byłby zdecydowanie pomocny. Jakość obsługi jest naprawdę dobra – wszystko odbywa się sprawnie i nikt nie ma w zwyczaju ignorować klienta.

Lokata do Nest Konta

Niewątpliwą zaletą rachunku oferowanego przez Nest Bank jest lokata. Jej oprocentowanie wynosi 7,1% w skali roku, co wydaje się być całkiem dobrą ofertą. Możesz zawrzeć ją na 3 lub 6 miesięcy, a maksymalna kwota to 25 tysięcy złotych. W pewnym sensie, zakładając konto dostaniesz prezent w postaci 360 złotych za zamrożenie oszczędności na kwartał. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Nest konto oszczędnościowe

To jednak nie koniec gratisów i prezentów. Nest Bank oferuje również konto oszczędnościowe jako dodatek do typowego ROR. W ramach promocji, przez pierwsze 3 miesiące możesz liczyć na oprocentowanie w wysokości 6,9% w skali roku, a po tym okresie, będzie to 2,5%. Konta oszczędnościowego nie traktowalibyśmy jako dobrego sposobu na budowanie bezpieczeństwa finansowego, ale lepiej trzymać środki na rachunku z niskim oprocentowaniem niż w skarpecie.

Nest Konto opinie klientów

Opnie klientów Nest Banku o popularnym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym – Nest Koncie – w większości przypadków są pozytywne. Za plusy najczęściej wskazywana jest bezwarunkowość braku opłat czy możliwość bezpłatnej wypłaty środków z bankomatów sieci Euronet. Za duży atut wskazywana jest także karta wirtualna, którą możemy dodać do portfela Google czy Apple Pay.

Wśród negatywnych opinii Nest Konta znaleźć można m.in. te dotyczące płatności za kolejną kartę debetową, braku placówek czy sposobu wnioskowania o kredyt, co realnie nie dotyczy samego Nest Konta.

Udało nam się porozmawiać z 14 posiadaczami tego rachunku i co ciekawe, wszyscy wypowiadają się o nim pozytywnie lub umiarkowanie-pozytywnie. Oczywiście grupa badawcza nie jest zbyt duża, jednak opinie na temat konkurencyjnych produktów były odczuwalnie gorsze.

Nest Konto opinia Billfold

Nest Konto to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, idealny do przyjmowania płatności, ich zlecania oraz dokonywania płatności kartą (także wirtualną). Bez problemu wykonasz płatność za pomocą BLIK oraz doładujesz telefon. Za prowadzenie rachunku nie zapłacisz nawet złotówki, podobnie jak za korzystanie z karty, za co ogromny plus dla Nest Banku. Dużym atutem jest także bezprowizyjna wypłata gotówki z bankomatów sieci Eurinet. Aplikacja Nest Banku jest prosta, ale zarazem niezwykle czytelna, co sprawia, że poradzą sobie z nią także osoby starsze.

Czy warto założyć Nest Konto?

Naszym zdaniem, zdecydowanie warto się nad tym zastanowić. W dzisiejszych czasach trudno o tańszą ofertę, zatem jeśli nie wymagasz swojego banku zbyt wiele, a proste rozwiązania do Ciebie przemawiają, Nest Konto sprawdzi się wręcz wyśmienicie.

Konto osobiste Nest Bank online

Nest Konto ocena

Nest Konto
9 10 0 1
Nest Konto to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, idealny do przyjmowania płatności, ich zlecania oraz dokonywania płatności kartą (także wirtualną). Bez problemu wykonasz płatność za pomocą BLIK oraz doładujesz telefon. Za prowadzenie rachunku nie zapłacisz nawet złotówki, podobnie jak za korzystanie z karty, za co ogromny plus dla Nest Banku. Dużym atutem jest także bezprowizyjna wypłata gotówki z bankomatów sieci Eurinet. Aplikacja Nest Banku jest prosta, ale zarazem niezwykle czytelna, co sprawia, że poradzą sobie z nią także osoby starsze.
9/10
Total Score
 • Opłata za prowadzenie
  10/10
  Miesięczna opłata za prowadzenie Nest Konta wynosi okrągłe zero.
 • Opłata za kartę
  10/10
  W ramach Nest Konta karta debetowa nie kosztuje nas ani złotówki.
 • Bankomaty
  9/10
  W ramach Nest Konta otrzymujemy darmowe wypłaty gotówki w bankomatach sieci Euronet.
 • Aplikacja
  7/10
  Aplikacja Nest Banku jest szybka i bardzo czytelna, jednak pozbawiona wielu przydatnych funkcji.
 • Obsługa klienta
  7/10
  Obsługa klienta na zadowalającym poziomie, jednak brak czatu online obniża ogólną ocenę.
 • Czas założenia
  10/10
  Rachunek otworzysz i zweryfikujesz w ciągu 15 minut. Klasa sama w sobie!

Plusy

 • Brak opłat za prowadzenie
 • Brak opłat za kartę
 • Darmowe wypłaty z bankomatów Euronet
 • Schludna aplikacja
 • Łatwe płatności BLIK
 • Szybki i łatwy proces założenia rachunku

Minusy

 • Niewielka ilość placówek
 • Brak czatu z obsługą klienta
 • Mało usług dodatkowych z poziomu aplikacji
Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share