Follow

Newsletter

Filmy motywacyjne o sukcesie i pieniądzach, które napędzą Cię do działania

Bez względu na to, jaki jest Twój cel, te filmy motywacyjne o sukcesie, pieniądzach i karierze mogą Ci w tym pomóc.
Filmy o sukcesie
Filmy motywacyjne o sukcesie zawodowym i pieniądzach, które napędzą Cię do działania. Foto: Kentarus/Canva.

Jeśli myślisz, że właśnie tkwisz w sytuacji bez wyjścia, bo straciłeś pracę lub nie masz na czynsz, mylisz się. Tak w skrócie można opisać morał, który łączy najlepsze filmy motywacyjne o sukcesie, pieniądzach i karierze ostatnich lat. I mimo że perypetie bohaterów bywają skrajnie skomplikowane, to finał zwykle jest ten sam – sukces i osiągnięcie wyznaczonego celu. Sprawdź, które filmy motywacyjne warto, a które trzeba zobaczyć.

Przedstawione poniżej filmy motywacyjne o sukcesie, pieniądzach czy karierze zawodowej zostały ułożone w przypadkowej kolejności. Po obejrzeniu każdego z nich możesz samodzielnie zdecydować, który wywarł na Ciebie największy wpływ, a co za tym idzie, napędził Cię do działania i być może wyleczył z przewlekłej prokrastynacji?

1. W pogoni za szczęściem 2006 (The Pursuit of Happiness)

W pogoni za szczęściem to jeden z tych filmów motywacyjnych, którego scenariusz napisało życie (plus Steve Conrad). W produkcji opartej na życiu utalentowanego, lecz bezdomnego Chrisa Gardnera w główną rolę wcielił się rewelacyjny Will Smith.

Obraz ukazuje wolę walki, determinację i wiarę we własne siły, mimo potwornych przeciwności losu, z którymi mierzył się główny bohater. Jeśli myślisz, że masz dziś zły dzień, koniecznie obejrzyj “W pogoni za szczęściem’.

“W pogoni za szczęściem” to film motywacyjny, dzięki któremu mocno uwierzysz we własne siły.

2. The Company Men (W firmie)

Mimo że The Company Men nie jest obrazem aż tak dramatycznym i wzruszającym jak W pogoni za szczęściem, to produkcja, za którą stanął John Wells, jest kolejnym filmem mocno motywującym do działania.

Film obrazuje problem bezrobocia, z którym mierzy się klasa średnia i wyższa po masowej redukcji etatów w dużym przedsiębiorstwie. Główną rolę, zbliżającego się do czterdziestki managera, odegrał Ben Affleck. Wraz z nim w filmie zobaczymy m.in. Tommy Lee Jonesa, Kevina Costnera czy Chrisa Coopera.

Straciłeś pracę? “The Company Men” to kolejny film motywacyjny, który powinieneś obejrzeć, jeśli mierzysz się z chwilowymi problemami.

3. The Banker 2020 (Bankier)

Film Bankier z 2020 roku to ekranizacja życia Bernarda Garretta jednego z najbogatszych czarnoskórych Amerykanów lat 50. ubiegłego wieku. Historia opowiada wyboistą drogę bohatera, który wbrew rasistowskiej dyskryminacji staje się właścicielem ponad 170 nieruchomości (w tym Banker’s Building) oraz kilku banków.

W obrazie wyreżyserowanym przez Georga Nolfiego zagrali m.in. Anthony Mackie (Bernard Garrett), Samuel L. Jackson (Joe Morris). Ten film motywacyjny o sukcesie, pieniądzach i wierze we własne siły jest ciężko dostępny w Polsce, jednak możesz obejrzeć do m.in. w Apple TV.

Bankier 2020 to kolejny mocny film motywacyjny o pieniądzach i sukcesie, którzy musisz obejrzeć, jeśli myślisz, że nie dasz rady.

4. McImperium 2016 (The Founder)

Jeśli, a zapewne tak jest, bywasz czasem w McDonald’s, musisz poznać historię fastfoodowego giganta, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Film McImperium w reżyserii John Lee Hancocka przybliża sylwetę Raya Kroca (Michael Keaton), niespełnionego biznesmena, który w pewnym momencie życia spotyka na swojej drodze braci McDonald i – jak ujął to odtwórca głównej roli – zmienia świat.

McImperium 2016: Scenariusz: Robert Siegel. W roli głównej Michael Keaton.

McImperium 2016 to jeden z tych filmów motywacyjnych, do których będziesz wracał przynajmniej raz w roku.

5. Steve Jobs 2015

Jeśli interesują Cię filmy motywacyjne o sukcesie zawodowym i realizowaniu własnej wizji, historia Steve’a Jobsa jest absolutnym “must see”. Powstała na kanwie książki Waltera Isaacsona ekranizacja życia założyciela Apple obrazuje usilne dążenie do obranego celu, bez względu na trudności, które napotykamy.

Zobacz także: Stoisz w miejscu? Sprawdź, czym jest coaching zawodowy i jak może pomóc w Twojej karierze

W filmie wyreżyserowanym przez Danny’ego Boyle’a zagrali m.in. Michael Fassbender (Steve Jobs), Kate Winslet j(Joanna Hoffman), Seth Rogen (Steve Wozniakz), Jeff Daniels jako John Sculley oraz Katherine Waterston jako Chrisann Brennan.

Steve Jobs 2015 to film inspirujący film motywacyjny obrazujący życie jednego z największych wizjonerów XX wieku – Steve’a Jobsa.

6. The Social Network 2010

The Social Network to film obrazujący powstanie największego serwisu społecznościowego na świecie, Facebooka. Wyreżyserowany przez Davida Finchera film powstał na podstawie książki Bena Mezricha pod wdzięcznym tytułem Miliarderzy z przypadku. Światowa premiera miała miejsce w 2010 roku, a więc zaledwie w kilka lat po tym, jak Mark Zuckerberg “przypadkowo” stworzył serwis, który do dziś odwiedzają setki miliony osób każdego dnia.

Po obejrzeniu The Social Network możesz dojść do wniosku, że założyciel Facebooka okazał się być pa..tem, to jednak w dalszym ciągu jest to filmy o dążeniu do celu i realizacji własnej wizji.

Jeśli znasz dobre filmy motywacyjne o pieniądzach, sukcesie i karierze zawodowej, koniecznie podziel się nimi w komentarzu, a prawdopodobnie pojawią się w zestawieniu.

7. Aż poleje się krew 2007 (There Will Be Blood)

Ten wstrząsający dramat ukazuje wizję (oraz jej realizację) bezwzględnego potentata naftowego, Daniela Plainview’a, który za wszelką cenę chce stać się największym wydobywcą ropy w Stanach Zjednoczonych (ropy, na którą trafił przypadkowo, poszukując srebra). Aby osiągnąć swój cel, nie cofnie się przed niczym, nawet morderstwem.

“Aż poleje się krew” powstał na kanwie powieści Uptona Sinclaira pod tytułem Oil, a reżyserią zajął się Paul Thomas Anderson. Film zdobył osiem nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film i scenariusz. Otrzymał dwie statuetki za najlepszą rolę męską (Daniel Day-Lewis) i zdjęcia (Robert Elswit).

Aż poleje się krew to nie typowy film motywacyjny o sukcesie zawodowym, ale wstrząsający obraz dążenia do własnego celu wszelkimi możliwymi drogami.

8. Slumdog. Milioner z ulicy 2008

Jeśli potrzebujesz silnej motywacji, Slumdog. Milioner z przypadku może Ci w tym nieco pomóc. Ta kasowa ekranizacja niezwykłej historii młodego Hindusa, który bierze udział w teleturnieju “Milionerzy” i zdobywa główną nagrodę, zaskarbiła sobie serca milionów osób na całym świecie.

Film o sukcesie 18-letniego Jamala Malika został nominowany do Oscarów w dziesięciu kategoriach, zdobywając aż osiem statuetek, w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz adaptowany (bazuje bowiem na powieści autorstwa indyjskiego pisarza i dyplomaty Vikasa Swarupa.

Slumdog. Milioner z ulicy. Film motywacyjny o sukcesie i pieniądzach, który pozwoli Ci uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Sprawdź też:

Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share