Follow

Newsletter

Najlepszy kredyt gotówkowy – 10 propozycji redakcji.

kredyt gotówkowy ranking kredytów gotówkowych billfold

Dzisiejszy świat daje nam wiele możliwości realizacji marzeń, planów czy bieżących potrzeb dzięki dostępowi do różnych produktów finansowych. Jednym z najpopularniejszych sposobów sprostania tym wymaganiom jest kredyt gotówkowy – elastyczna i dostępna opcja finansowania, która umożliwia szybkie uzyskanie potrzebnej gotówki na dowolny cel. W tym rankingu, porównamy najlepsze oferty na rynku.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszy?

Z powodu bogatej oferty banków i instytucji finansowych, wybór najlepszego kredytu gotówkowego może stać się ogromnym wyzwaniem. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które wpłyną na atrakcyjność oferty oraz na Twoją zdolność do jego spłaty. Przy tworzeniu tego rankingu zwracaliśmy uwagę na takie aspekty jak: RRSO, okres kredytowania, warunki spłaty, rodzaj oprocentowania oraz dodatkowe korzyści. Mamy nadzieję, że poniższy ranking pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji i wyborze najkorzystniejszej oferty dopasowanej do Twoich potrzeb finansowych.

1. Alior Bank

kredyt gotówkowy ranking kredytów gotówkowych Alior Bank
Kredyt gotówkowy Alior Bank

Kredyt gotówkowy w Alior Bank jest jednym z najczęściej przyznawanych wśród ofert dostępnych na rynku. Jego atutem jest stałe oprocentowanie, dzięki któremu miesięczna rata nie ulegnie zmianie. Okres kredytowania wynosi od 3 miesięcy do 3 lat. Wyróżnia się tym, że nie ma prowizji za jego udzielenie. W przykładzie reprezentatywnym, RRSO plasuje się na wysokości 10,36%. Kwota o którą można się ubiegać zaczyna się od 500 do nawet 200 000 zł. Jest to oferta dla osób, które nie spłacają jeszcze pożyczki lub kredytu w tym banku. Istnieje również możliwość załatwienia wszystkich formalności zdalnie.

2. BNP Paribas

kredyt gotówkowy bnp paribas ranking kredytów gotówkowych
kredyt gotówkowy BNP Paribas

Kredyt gotówkowy proponowany przez BNP Paribas również cieszy się dość sporą popularnością ze względu na stałe oprocentowanie. Suma o jaką można się ubiegać zaczyna się przy 1000, a kończy przy 230 000 zł. Okres kredytowania to nawet 10 lat, przy czym na okres od 85 miesięcy trzeba starać się już o kwoty powyżej 10 000 zł. RRSO wynosi już od 11,55%.

3. Bank Pekao

kredyt gotówkowy ranking kredytu gotówkowego Pekao
kredyt gotówkowy Pekao

Bank Pekao S.A. oferuje kredyt gotówkowy dla nowych klientów oraz dla tych, którzy posiadają u nich wyłącznie kredyt ratalny. Dodatkowym atutem jest to, że prowizja od udzielenia kredytu wynosi 0%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki to 12,53%. Minimalny okres spłaty zaczyna się przy 12, a kończy przy 120 miesiącach. Klienci mogą ubiegać się o kwotę od 1000 do 250 000 zł. Okres kredytowania jest różny w zależności od wysokości kredytu:

  • Od 1 000 zł do 2 999 zł – okres spłaty wynosi od 1 roku do 3 lat;
  • Od 3 000 zł do 14 999zł – okres spłaty do 8 lat;
  • Od 15 000 do 250 000 zł – spłatę rat możesz rozłożyć do 10 lat.

Czytaj również: Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

4. Santander Consumer Bank

kredyt gotówkowy santander

Kredyt gotówkowy proponowany przez Santander Consumer Bank charakteryzuje się wyższym RRSO w stosunku do wspomnianych wyżej ofert – wynosi 18,24%. Swoje miejsce w rankingu zawdzięcza specjalnej EKO promocji, dzięki której klient może ubiegać się o zwrot prowizji. Oferta ta obowiązuje klientów, którzy złożą wniosek o kredyt od 30 czerwca do 30 października 2023 r, zawrą umowę do 29 listopada 2023 r. i kupią przynajmniej jeden produkt z EKO listy w ciągu 30 dni kalendarzowych przed lub 180 dni kalendarzowych od zawarcia umowy (wartość zakupu musi stanowić co najmniej 80% kwoty pożyczki). Lista produktów znajduje się w regulaminie promocji.

Kredyt ten charakteryzuje się oprocentowaniem stałym dla okresu kredytowania do 24 miesięcy lub zmiennym – dla okresu kredytowania od 25 miesięcy w górę (okres ten może wynieść maksymalnie 10 lat). Klienci mogą ubiegać się o kwotę do 300 000 zł. Pożyczka ta nie może być przeznaczona na spłatę posiadanych już zobowiązań kredytowych. Istnieje możliwość przeprowadzenia procedury całkowicie zdalnie oraz bez konieczności zakładania konta.

5. Citi Handlowy

kredyt gotówkowy citibank ranking kredytów

Jednym z największych atutów oferty proponowanej przez bank City Handlowy jest możliwość przejścia całego procesu online – bez wychodzenia z domu oraz możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki. RRSO plasuje się na wysokości 13,03%. Kwota o którą można się ubiegać wynosi między 1000 a 150 000 zł, a okres kredytowania to maksymalnie 8 lat. Oferta ta obowiązuje wyłącznie dla nowych klientów.

Czytaj również: Ile dzisiaj wynosi WIRON?

6. Raiffeisen Digital Bank

Kolejne miejsce w naszym rankingu przypada propozycji od Raiffeisen Digital Bank. Ich kredyt gotówkowy charakteryzuje się przede wszystkim stałym oprocentowaniem, co zabezpiecza potencjalnego klienta i wysokość spłacanych przez niego rat. Można ubiegać się o kwotę od 5000 do 150 000 zł, spłacanych do 120 miesięcy. Kredyt ten cechuje również RRSO na poziomie 12,98% oraz brak prowizji za udzielenie pożyczki. Można się o nią ubiegać zdalnie, bez zbędnych formalności oraz wizyt w oddziałach banku, a decyzję kredytową klient otrzyma nawet w 15 minut od złożenia wniosku.

7. PKO Bank Polski

kredyt gotówkowy PKO BP ranking

PKO Bank Polski oferuje kredyt gotówkowy o wartości od 1500 do nawet 300 000 zł. Okres kredytowania jest w porównaniu do jego rankingowych poprzedników dość krótki, bo wynosi od 2 do 24 miesięcy. RRSO plasuje się na poziomie 9,82%. Bank nie pobiera też prowizji za udzielenie pożyczki. Innymi atutami tej oferty jest brak konieczności posiadania konta w tym banku oraz możliwość podpisania umowy na pożyczkę (do 6700 zł) zdalnie.

8. VELO

Kredyt gotówkowy

Koleją ciekawą propozycją jest pożyczka oferowana przez Bank VELO. Jest to doskonała opcja dla osób, potrzebujących małego zastrzyku gotówki, którą będą mogli spłacać w wygodnych i niskich ratach. proponowany przez ten bank kredyt gotówkowy umożliwia ubieganie o kwotę do 6500 zł, a okres jej spłaty wynosi maksymalnie 36 miesięcy. Sam proces ubiegania się o tę pożyczę jest bardzo szybki i nie są wymagane żadne zaświadczenia dochodowe. Można przez niego przejść całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu. RRSO wynosi 18,3%.

9. Credit Agricole

Na przedostatnim miejscu w naszym rankingu znajduje się kredyt gotówkowy oferowany przez Bank Credit Agricole. Dużym atutem tej propozycji jest brak prowizji od udzielenia kredytu. Kwota o którą można się ubiegać może wynieść maksymalnie 20 000 zł, a spłatę zadłużenia można rozłożyć na okres do 60 miesięcy (5 lat). Ważne w tej ofercie jest również stałe oprocentowanie, które gwarantuje klientowi brak wzrostu płaconych przez niego rat. RRSO wynosi 12,1%.

Czytaj również: Co to jest, jak działa i na czym polega punktacja BIK?

10. Bank Pocztowy

Ostatnie miejsce w rankingu przypadło propozycji Banku pocztowego. Ten kredyt gotówkowy daje możliwość ubiegania się o pożyczkę w wysokości od 300 do nawet 200 000 zł. Charakteryzuje się też bardzo długim okresem kredytowania – aż do 10 lat. RRSO plasuje się na wysokości 22,51%.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego to kluczowy element finansowego planowania. Nasz ranking ma na celu pomóc Ci w dokonaniu świadomej i dobrze przemyślanej decyzji, która będzie adekwatna do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki zrozumieniu kryteriów oceny ofert oraz zapoznaniu się z naszym rankingiem, będziesz w stanie znaleźć taką pożyczkę, która spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci na spełnienie swoich marzeń i planów.

Należy jednak pamiętać, że mimo iż kredyt gotówkowy może być użytecznym narzędziem finansowym, to wymaga odpowiedzialnego podejścia. Bądź ostrożny, przemyśl swoje decyzje i upewnij się, że rozumiesz wszystkie związane z nim koszty.

Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share