Follow

Newsletter

Kredyt gotówkowy Velo Bank: Przegląd i opinia

kredyt gotówkowy Velo Bank opinie

Velo Bank oferuje różne rodzaje kredytów dla osób fizycznych i firm. W Billfold bierzemy dziś pod lupę kredyt gotówkowy Velo Bank i sprawdzamy, czy jest to produkt, o który warto wnioskować.

Kredyt gotówkowy Velo Bank

Kredyt gotówkowy Velo Bank
4 5 0 1
4/5
Total Score iPod uwagę bierzemy: koszty, dostępność oraz przejrzystość warunków.

O VeloBank

VeloBank (Velo Bank) to instytucja powstała na bazie przejętego przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny banku Leszka Czarneckiego, Getin Noble Bank. Za nowym podmiotem, prócz BFG, stoi osiem największych banków w Polsce. Są to: Alior Bank S.A., Bank Millennium S.A., Bank Pekao S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A.

Oferta Velo Banku adresowana jest do konsumentów, przedsiębiorców oraz sektora publicznego. Instytucja stawia także na bankowość prywatną i sektor premium. Podstawą oferty kierowanej do osób fizycznych są rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, konta oszczędnościowe, karty kredytowe, kredyty gotówkowe oraz kredyty celowe, jak kredyt samochodowy.

Velo Bank nie oferuje obecnie kredytów mieszkaniowych, jednak nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie taka oferta zawita do “zielonego banku”.

Przedsiębiorcy interesujący się ofertą Velo Banku mogą liczyć na konta firmowe, lokaty, terminale płatnicze, kredyty firmowe, gwarancje bankowe i akredytywy. VeloBank nie oferuje jeszcze faktoringu ani leasingu.

Kredyt gotówkowy Velo Bank

Kredyt gotówkowy Velo Bank
4 5 0 1
4/5
Total Score iPod uwagę bierzemy: koszty, dostępność oraz przejrzystość warunków.

Warunki otrzymania kredytu gotówkowego w Velo Bank

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w Velo Bank niezbędne będzie posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Ta zaś zależna jest od posiadanych przez nas kredytów i pożyczek w innych instytucjach, kosztów życia, no i oczywiście uzyskiwanych dochodów. Na zdolność wypływ ma także RRSO kredytu oraz prowizja banku.

Velo Bank akceptuje różne formy zatrudnienia, co umożliwia otrzymanie kredytu osobom zatrudnionym na podstawie różnych umów. Na kredyt mogą liczyć także emeryci oraz renciści, a także osoby samozatrudnione i wykonujące tzw. wolne zawody.

Kredyt Velo Bank – wymagane dokumenty

Do otrzymania kredytu gotówkowego w Velo Bank niezbędne będzie przedłożenie określonych dokumentów. Ich rodzaj zależy od formy zatrudnienia i/lub źródła dochodów.

Umowa o pracę – wymagane dokumenty:

 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu lub
 • potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na rachunek za 3 ostatnie miesiące

Umowa zlecenie / umowa o dzieło – wymagane dokumenty:

 • zaświadczenie o zatrudnieniu / umowa zlecenie lub o dzieło z ostatnich 6 miesięcy oraz
 • potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy za 6 ostatnich miesięcy

Emerytura lub zasiłek przedemerytalny, wymagany jeden z dokumentów:

 • odcinek emerytury za dwa ostatnie miesiące
 • ostatnia decyzja o waloryzacji emerytury
 • decyzja o przyznaniu emerytury
 • wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający wpływ emerytury za dwa ostatnie miesiące
 • PIT-40A za ubiegły rok

Renta – wymagane dokumenty:

 • odcinek renty za dwa ostatnie miesiące / potwierdzenie wpływu renty na rachunek bankowy za dwa ostatnie miesiące / decyzja o przyznaniu renty / ostatnia waloryzacja renty oraz
 • legitymacja rencisty

Oprocentowanie i koszty kredytu gotówkowego w VeloBank

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Velo Banku zależne jest od wyboru formy oprocentowania oraz ewentualnych promocji banku.

W przypadku oprocentowania zmiennego, opartego o wskaźnik WIBOR, najniższe RRSO wynosi aktualnie 13,2% w skali roku (oferta promocyjna). Najwyższe zaś 28,5% (oferta standardowa).

Sprawdź także: Ten wskaźnik zastąpi WIBOR. Ile wynosi WIRON dziś?

Jeśli zdecydujemy się na wybór oprocentowania stałego, Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa wynosi dziś 22,2%.

Na dzień publikacji artykułu, VeloBank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, co jest dużym plusem, który możemy postawić instytucji.

Kredyt gotówkowy Velo Bank RRSO 13,2%

Maksymalna kwota i okres kredytowania

W Velo Banku możemy liczyć na kredyt gotówkowy w maksymalnej wysokości 200 tysięcy złotych, jednak tak duża kwota nie będzie dostępna w przypadku każdego rodzaju pożyczki.

Najwyższy limit dedykowany jest osobom ubiegającym się o kredyt gotówkowy z oprocentowaniem zmiennym, a więc opartym o wskaźnik WIBOR. Kredyt możemy spłacać w 120 ratach, co oznacza, że górny limit spłaty wynosi 10 lat.

Osoby decydujące się na oprocentowanie stałe mogą liczyć zaś na maksymalnie 100 tysięcy złotych, z okresem spłaty nieprzekraczającym 60 miesięcy.

Dostępność kredytu w Velo Bank

Kredyt gotówkowy w Velo Bank otrzymać możemy zarówno online, jak i w placówce. Nie trzeba być klientem banku, a instytucja, w przypadku oferty standardowej, nie wymaga od nas zakładania konta. Jeśli chcemy skorzystać z preferencyjnych warunków, VeloKonto będzie już niestety obowiązkiem.

Wniosek o kredyt gotówkowy w Velo Banku możemy złożyć na stronie internetowej banku, a jeśli jesteśmy już klientem “Velo”, istnieje możliwość aplikowania o pożyczkę także z poziomu aplikacji czy bankowości internetowej.

Po wysłaniu wniosku o kredyt gotówkowy skontaktuje się z nami przedstawiciel Velo Banku i poinformuje o decyzji kredytowej. Weryfikacja tożsamości następuje za pomocą selfie, a otrzymywanie dochodów potwierdzimy poprzez otwartą bankowość.

Kredyt gotówkowy Velo Bank – opinia Billfold

Kredyt gotówkowy Velo Bank to typowa pożyczka na dowolny cel. Skorzystać z niej mogą osoby zatrudnione na podstawie różnych umów. Maksymalna kwota pożyczki online w Velo Bank jest dość wysoka, a cały proces możemy przejść online. Kredyt w Velo Banku rozciągniemy nawet na 10 lat, a cały proces przejdziemy bez wychodzenia z domu. Warunki kredytu są dość czytelnie podane na stronie internetowej banku.

Minusem kredytu w Velo Bank jest procedura, a dokładniej konieczność oczekiwania na kontakt ze strony pracownika instytucji, który może zająć nawet 48 godzin. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które nie posiadają jeszcze rachunku w tej instytucji.

Kredyt gotówkowy VeloBank

Kredyt gotówkowy VeloBank
4 5 0 1
Kredyt gotówkowy VeloBank to typowa pożyczka na dowolny cel. Skorzystać z niej mogą osoby zatrudnione na podstawie różnych umów. Maksymalna kwota pożyczki online w Velo Bank jest dość wysoka, a cały proces możemy przejść online. Kredyt w Velo Banku rozciągniemy nawet na 10 lat, a cały proces przejdziemy bez wychodzenia z domu. Warunki kredytu są dość czytelnie podane na stronie internetowej banku.
4/5
Total Score
 • Koszty
  3/5
 • Dostępność
  4/5
 • Przejrzystość
  5/5

Plusy

 • Kredyt dostępny online
 • Wysoka kwota finansowania
 • Przejrzyste warunki

Minusy

 • Konieczność kontaktu z przedstawicielem banku
Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share