Follow

Newsletter

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank na 8%. Przegląd i opinia

Konto oszczędnościowe VeloBank na nowe środki da Ci nawet 8% rocznie. Liczymy zysk i sprawdzamy warunki.
konto oszczędnościowe velobank
Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank pozwoli zyskać nawet 8 procent rocznie. Foto: Nusara Promsiri via Canva / Velo Bank / Billfold

Przejęty przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny bank Leszka Czarneckiego powrócił po rebrandingu i kusi klientów wysokim oprocentowaniem depozytów. Sprawdzamy, ile zysku da konto oszczędnościowe VeloBank przy kwotach od 1000 zł do 400 tysięcy złotych w 3 miesiące.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank – przegląd

Promocja Velo Bank dotycząca elastycznego konta oszczędnościowego ruszyła w kilka tygodni po wejściu na rynek “odświeżonego Getinu”. Jak przekonuje instytucja, na rachunku oszczędnościowym możesz zdeponować nawet 400 tys zł, a środki będą chronione w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co jest standardem w polskiej bankowości.

Co istotne, Velo Bank nie ustalił minimalnej kwoty wpłaty, a to oznacza, że na koncie oszczędnościowym możesz ulokować nawet niewielką kwotę. Zysku co prawda wtedy nie odczujesz, jednak rachunek taki możesz potraktować jako swoją pierwszą skarbonkę – VeloSkarbonkę.

Gdy dysponujesz jednak pokaźną gotówką i liczysz na przyzwoity zysk w krótkim czasie, VeloBank naprawdę pozwoli na swoim koncie zarobić. Z każdych włożonych na konto 100 tysięcy złotych, wyciągniesz po 3 miesiącach dodatkowe 1972,60 zł (przed opodatkowaniem).

Musisz jednak pamiętać, że aktualna inflacja jest wciąż dwucyfrowa, a to oznacza, że siła nabywcza posiadanych przez Ciebie oszczędności stale spada i żadne konto oszczędnościowe ich przed tym całkowicie nie uchroni – pozwoli jednak zmniejszyć realne straty.

Rachunek oszczędnościowy VeloBank warunki

Aby zarobić na promocyjnej ofercie VeloBank 8 procent w skali roku, musisz pamiętać, że konto dotyczy wyłącznie nowych środków. Bank wymaga także założenia konta osobistego. Co istotne, oferta kierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów instytucji.

Oprocentowanie i koszty Konta Oszczędnościowego VeloBank

Oprocentowanie roczne8 procent
Okres obowiązywania3 miesiące
Minimalna kwota wpłatybrak
Maksymalna kwota wpłaty400 000 zł
Kapitalizacjamiesięczna
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata za prowadzenie konta0 zł
Koszt przelewuPierwszy przelew w miesiącu 0 zł. Każdy kolejny 9 zł.
Oprocentowanie i koszty konta oszczędnościowego VeloBank. Stan na dzień aktualizacji artykułu.

Dodatkowe informacje

 • Oferta wyłącznie na nowe środki
 • Konieczność założenia konta osobistego w VeloBank
 • Możliwość wcześniejszej wypłaty środków bez utraty odsetek
 • Niezbędne wyrażenie zgód marketingowych

Konto oszczędnościowe Velo Bank zysk

Velo Bank, chcąc ściągnąć do siebie maksymalnie dużą ilość nowych klientów, oferuje aktualnie jedno z najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych w rodzimej bankowości. Deponując w nim zaledwie 10 tysięcy złotych na 3 miesiące, możesz zarobić ponad 155 zł na rękę, a więc już po odjęciu podatku Belki.

W tabeli poniżej sprawdzisz, jaki zysk w ciągu 3 miesięcy da Ci konto oszczędnościowe VeloBank przy wybranych kwotach od 1000 zł do 400 tys. zł.

Zysk na koncie oszczędnościowym w VeloBanku w 3 miesiące

Kwota wpłaty (w PLN)OkresZysk brutto1Zysk netto2
1 0003 miesiące19,73 zł15,98 zł
2 0003 miesiące39,45 zł31,95 zł
5 0003 miesiące98,63 zł79,89 zł
10 0003 miesiące197,26 zł159,78 zł
20 0003 miesiące394,52 zł319,56 zł
50 0003 miesiące986,30 zł798,90 zł
100 0003 miesiące1972,60 zł1597,80 zł
200 0003 miesiące3945,21 zł3195,62 zł
300 0003 miesiące5917,81 zł4793,43 zł
400 000 (max)3 miesiące7890,41 zł6391,23 zł
Konto oszczędnościowe Velo Bank na 8 procent w skali roku.

1. Zysk brutto – zysk przed opodatkowaniem, 2. zysk po opodatkowaniu podatkiem Belki (19 proc.). Do wyliczeń przyjęliśmy, że miesiąc ma 30 dni, a rok 365 dni.

Wygląda atrakcyjnie? Zdecydowanie tak. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę aktualny wskaźnik inflacji z ostatnich 3 miesięcy lub – co bardziej trafione – prognozowaną inflację na kolejne miesiące, realna stopa zwrotu z konta oszczędnościowego będzie ujemna. Siła nabywcza włożonych na konto środków wraz z odsetkami i tak będzie niższa, za co odpowiada dwucyfrowy wskaźnik inflacji.

Ujmując to jeszcze prościej. Jeśli przyjmiemy, że roczny wskaźnik inflacji wynosi aktualnie 15 procent, a konto oszczędnościowe Velo Bank da Ci 8 procent w skali roku, to realna wartość Twoich oszczędności wraz z odsetkami spada o 7 procent rocznie. Z każdego 1000 zł, “tracisz” zatem 70 zł w ciągu 12 miesięcy. Jeśli nie włożysz tych pieniędzy na lokatę lub właśnie konto oszczędnościowe, stracisz rocznie 150 zł.

Pamiętaj przy tym, że mówimy tu o kwotach przed opodatkowaniem podatkiem Belki, który wynosi niezmiennie 19 procent rocznie i dotyczy wszystkich ewentualnych zysków z lokat czy kont oszczędnościowych.

Środki chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Środki ulokowane na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku objęte są automatyczną ochroną w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ewentualna obawa przed ich utratą jest zatem niezasadna, nawet gdy bierzesz pod uwagę przeszłość Velo, a dokładniej okres przed rebrandingiem byłego banku Leszka Czarneckiego – Getinu.

Promocja Velo Bank trwa do 5 lutego 2023 roku. Poniżej znajdziesz Tabelę Oplat i Prowizji oraz Regulamin konta oszczędnościowego, a także link, pod którym założysz rachunek oszczędnościowy.

Przydatne dokumenty:

Elastyczne Konto oszczędnościowe Velo Bank – opinia Billfold

Konto na nowe środki w VeloBanku to dobra propozycja, jeśli nie chcesz mrozić dużych kwot na lokatach terminowych. Mimo że nie jest to najlepsze konto oszczędnościowe na rynku (zdarzają się już oferty z oprocentowaniem 8,5-8,6 proc.) to oprocentowanie roczne jest dość wysokie i plasuje Velo Bank w czołówce instytucji z najwyżej oprocentowanym rachunkiem oszczędnościowym.

Realny zysk z konta oszczędnościowego VeloBanku to raczej słodko-gorzka redukcja strat wywołanych wysokoką inflacją, jednak w naszej opinii lepiej bezpiecznie mniej tracić, niż ryzykownie (nie)zyskiwać.

Jak większość najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych w ostatnim czasie, oferta VeloBank także skierowana jest do osób chcących zdeponować wyłącznie nowe środki, a do uruchomienia “oszczędnościówki” niezbędne jest założenie konta osobistego – VeloKonta. To niestety duży minus promocyjnej oferty banku.

Niezbyt atrakcyjny jest także okres trwania oferty promocyjnej. Bank daje zarobić 8 procent w skali roku, ale wyłącznie w terminie 3 miesięcy. Gdyby instytucja pokusiła się o wydłużenie terminu obowiązywania oferty do np. 6 miesięcy, moglibyśmy solidnie ją za to “zaplusować”.

Atutem konta oszczędnościowego jest brak kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem rachunku, a także darmowy pierwszy przelew. Duża krecha jednak za koszt każdego kolejnego, za który instytucja odebrana Leszkowi Czarneckiemu życzy sobie aż 9 złotych.

Pikanterii dodaje także fakt, że do założenia promocyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego VeloBank niezbędne jest wyrażenie zgód marketingowych, za co także odejmujemy instytucji kilka punktów. Sorry, ale ten “standard” do nas – klientów banków – po prostu nie przemawia.

9/10
Total Score
 • Oprocentowanie
  9/10
  Mimo że oprocentowanie konta oszczędnościowego nie jest najwyższe na rynku, to jednak solidne 8 procent w skali roku plasuje bank w czołówce.
 • Koszty
  10/10
  Brak kosztów otwarcia i prowadzenia konta oszczędnościowego w VeloBanku to ogromny atut, który zasługuje na najwyższą ocenę.
 • Warunki otwarcia
  8/10
  Do założenia konta oszczędnościowego w VeloBank na 8 procent niezbędne jest wyrażenie zgód marketingowych oraz otwarcie rachunku osobistego. Plus za brak kwoty minimalnej.

Plusy

 • "Solidne" oprocentowanie
 • Brak kosztów prowadzenia i otwarcia
 • Możliwość wypłaty środków bez utraty odsetek
 • Brak kwoty minimalnej

Minusy

 • Konieczność wyrażenia zgód marketingowych
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego w VeloBanku
 • Krótki okres obowiązywania
Total
0
Shares

Sprawdź także

Total
0
Share